Franci Lipovšek

Hornist, Franci Lipovšek, je prvi glazbenik iz inače glazbene obitelji, koji se glazbom počeo baviti i profesionalno.

Diplomirao je na Ljubljanskoj akademiji za glazbu u klasi profesora Jože Falouta. Još kao student dobio je mnoge nagrade i priznanja, među kojima i nagrada na natjecanju glazbenih umjetnika Jugoslavije u Zagrebu. Djelovao je više od 3 desetljeća kao član simfonijskog orkestra RTV Slovenije.

Istovremeno se bavio i pedagoškim radom te vođenjem puhačkih orkestara. Postepeno je to postala njegova glavna djelatnost, tako da se u zadnje vrijeme uglavnom bavi prenošenjem svojeg znanja i ljubavi do glazbe na mlade te upravljanjem puhačkog orkestra Slovenskih željeznica.

Njegovi učenici postižu vrlo dobre rezultate na domaćim i međunarodnim natjecanjima te se mogu pohvaliti sa brojnim nagradama i priznanjima. Puhački orkestar je pod njegovom upravom postigao visoki nivo kvalitete što dokazuju mnoge nagrade i priznanja te brojna gostovanja po svijetu.