Hrvoje Philips

Hrvoje Philips rođen je 1977. godine u Vinkovcima. Srednju glazbenu školu završio je u Osijeku u razredu prof. Eve Hühn. Diplomirao je 2000. godine na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u razreduprof. Ante Živkovića kod kojega je i magistrirao 2009. Sudjelovao je na brojnim domaćim i međunarodnim seminarima (primjerice kod Valtera Dešpalja, Waltera Küsnera). Dobitnik je brojnih nagrada i priznanja između kojih se ističu prve nagrade na Državnom natjecanju učenika glazbe u Splitu 1994. te na Državnom natjecanju učenika glazbe (neklasični komorni sastavi) u Zagrebu iste godine, gdje je sudjelovao u duetu s bratom Davorom. Od 2000. godine stalni je član Zagrebačkih solista, a od 2005. Zagrebačkoga kvarteta. S tim je ansamblima snimio nekoliko nosača zvuka, odsvirao oko 1100 koncerata te zaslužio najviše strukovne i državne nagradenagradu Vladimir Nazor za životno djelo (Zagrebački kvartet)više diskografskih nagrada Porin, nagradNovog listaza najbolji koncert na Riječkim ljetnim večerima (Zagrebački kvartet), nagradu Grada Zagreba (Zagrebački solisti) i dr. Zajedno s bratom Davorom jedan je od osnivača gudačkoga kvarteta Slavonsky s kojim je sudjelovao u finalima natjecanja komorne glazbe u Japanu i Italiji (3. Međunarodno natjecanje u komornoj glazbi u Osaki 1999., 15. Međunarodno natjecanje u glazbenim izvedbama u Caltanisetti 2000.). Koncertirao je u Kanadi, Americi, Kini, Japanu, JužnojKoreji, Južnoafričkoj Republici, Rusiji, Mađarskoj, Češkoj, Poljskoj, Italiji, Austriji, Njemačkoj, Turskoj, Španjolskoj, Francuskoj, Portugalu i drugdje. Od 1997. do 2000. djeluje kao solo violist orkestra HNK-a u Zagrebu, a od 2004. godine zaposlen je kao vođa dionice u Simfonijskom orkestru HRT-a s kojim nastupa i kao solist.