Neno Munitić

Nakon osvajanja 1. apsolutne nagrade na  8. međunarodnom gitarističkom natjecanju “Citta di Casarza Ligure” 2002. god. Italija, nastupa kao solista, te kao član raznih komornih ansambala širom Europe.  Posljednjih 30 godina bavi se intezivno pedagoškim radom u nekoliko država na raznim ustanovama. Radio je i kao asistent prof. Carla Marchionea pri Visokoj školi za glazbenu umjetnost “Ino Mirković” u Lovranu a potom i kao Viši predavač na istoj ustanovi. Posljednjih godina radi u OGŠ „Lovro pl. Matačić“ u Omišu te u SGŠ „Makarska“. Njegovi studenti i učenici su osvojili više od 300 međunarodnih nagrada na brojnim natjecanjima od toga više od 70 prvih apsolutnih nagrada. Zbog uspjeha u pedagoškom radu dobitnik je brojnih priznanja od državnih institucija vezanih za obrazovanje a posljednjih nekoliko godina i specijalnih nagrada kao mentor učenika koji su osvojili „Oskare znanja“ zbog osvajanja 1. mjesta na državnim natjecanjima u različitim solističkim i komornim kategorijama. Uz pedagoški rad bavi se i skladanjem, te uz popularnu i scensku glazbu sklada djela za gitaru, te razne komorne ansamble. Osobito zasluge je dobio za ostvarenje uspješnog međunarodnog gitarističkog festivala „Omiš Guitar Fest“. Redovno održava majstorske radionice diljem Europe te djeluje kao predsjednik i član žirija na brojnim međunarodnim natjecanjima (Gorizia (Italija) , Pleven guitar fest (Bugarska) , Sarajevo guitar fest  (BiH), Zruč nad Sazavou (Češka republika), Bale (Hrvatska), Montenegro guitar fest (Crna Gor), Zagreb guitar fest (Hrvatska), Tirana guitar fest (Albanija), Skopski tremolo (Makedonija), itd.